7 loovat lahendust siinivalgusti kasutamiseks

Praktilisi ja funktsionaalseid siinivalgusteid kasutati varasemalt peamiselt kaubanduspindadel toodete esiletoomiseks või näitusepindadel eksponaatide valgustamiseks, kuid viimase aja trendid on siinivalgustid toonud ka eluruumidesse.

Peamine põhjus on siinivalgustite atraktiivsus, väga lai võimaluste valik ning mitmekülgne funktsionaalsus. Siinil saab kasutada nii spetsiaalseid siinivalgusteid kui ka rippvalgusteid.
Voolusiine saab paigaldada  lakke pinnapealsena, riputatavana, süvistatavana või hoopis seinale. Voolusiinide ja erinevate ühendusdetailide abil on võimalik luua väga erinevaid asetusi. Siinivalgustusega saab luua ühtlase valguse üle terve ruumi, sõltumata sellest, kus asub valgustuse toitejuhe. 
Alljärgnevalt anname sulle 7 ideed, kuidas siinivalgusteid enda ruumides kasutada.

Rõhuta ruumi geomeetriat

Väga efektselt mõjub siinivalgusti siis, kui siinid järgivad ruumi geomeetriat. Siinid tuleks paigaldada mööda lae ääri kogu ruumi ulatuses. Kuna siinivalgusti puhul saab valgusti oma toite siinilt, siin aga omakorda ühest toitepunktist, siis saab siinidele paigaldada täpselt nii palju valgusallikaid kui efektse tulemuse saamiseks tarvis. Siinivalgustid võimaldavad esile tõsta kunstiteoseid või lisada vajalikul hulgal valgust diivani- või lugemisnurka. Soovitame valida suunatavad lambid, et valgust hajutada või hoopis fokusseerida.

Modernne lahendus

Siinivalgustit saab kujundada enda maitset ja stiilitaju järgides, see peab eriti paika modernse sisekujunduse puhul, kus iga detail on läbimõeldud ning terviklahendus tasakaalustatud. Pastelsetes ja maalähedastes toonides ruumile annab pilkupüüdva aktsendi näiteks must siinivalgusti, mille võib paigalada nii lakke kui seinale. Reguleeritavate valgusallikate puhul piisab isegi ühest pikemast siinist, et tulemus oleks stiilne ja valgust vajalikul hulgal, et võimaldada mistahes tegevust ruumis.

Minimalistlik ja märkamatu

Siinivalgusti võib olla ka märkamatu ja tagasihoidlik, sulanduda ruumi. Sellisel juhul tuleb valida siinid ning valgustid, mis oleks seinte või laega ühte tooni. Siinide lambid võiksid siis olla väikesed ja minimalistlikud, et tulemus oleks veelgi vaoshoitum.

Urbanistlik ja tööstuslik stiil

Olenemata sellest, kas sul on loft-stiilis elutuba või soovid oma ruumi lisada moodsat linnahõngu – siinivalgusti on just õige valik. Kasuta ära naturaalsed puidust või betoonist laetalad või too esile tahumatu viimistlusega efektseinad. Siinivalgusti rõhutab veelgi nende eripära ja annab kogu ruumile trendika nn. industrial välimuse. 

Too esile arhitektuuri eripärad

Kui sinu ruumis on huvitavad kaldlaed või on tegemist astmelise laega, siis saab siinivalgustiga seda eripära veelgi rõhutada. Siinidid tasub paigaldada sinna, kuhu tekib huvitav nurk või kalle. Sedasi saad valguslahenduse abil tekitada ruumis visuaalse harmoonia. Suurte akende või klaasist seintega ruumides ei konkureeri siinivalgustid loomuliku valguse eri varjunditega.

Visuaalselt ühendatud avatud ruum

Suures avatud ruumis, mille pinnad on mõeldud erineva otstarbe jaoks, saab siinivalgusti olla piirkondi ühendavaks elemendiks. Ruum tundub veelgi avaram ja õhulisem, kui siinid on paigutatud ühtlase reana näiteks kööginurgast elutoani. Valgusteid nendel pikkadel siinidel tasub paigaldada nii, et rohkem lampe oleks seal, kus toimub tegevus ning vahealal oluliselt vähem või üldse mitte.

Siinivalgusti sobitamine teiste valgustitega

Kui sul on kodus mõni erilise disainiga rippvalgusti või põrandalamp, siis siinivalgusti on see, millega saab luua harmoonilise kooskõla või hoopis pilkupüüdva kontrasti. Selles ongi siinivalgusti võlu, et ta pakub lõputult võimalusi unikaalseteks lahendusteks – saad ise kujundada just sellise valguslahenduse nagu soovid. Üsna levinud trend on erinevate stiilide miksimine, näiteks luksuslik disainvalgusti võib koos põhjamaiselt range siinivalgustiga mõjuda ootamatult ja põnevalt – tuleb lihtsalt fantaasia lendu lasta. On ka selliseid siinivalgusteid, mille lambid on erilisemad ja pilkupüüdvad.

Uudne ja eksklusiivne on magnetiga siinisüsteem,  mida saab komplekteerida erinevate nurgaühendustega laelt seinale ja valgusteid kinnitada magneti abil. Selliseid on meie tootevalikus näiteks Farol ja Zambelisel. 
Rohkem ideid erinevate valgustite kasutamiseks leiad Faro blogist.

Meie valikusse kuuluvad väga erinevad siinivalgustid alates  vahetatava valgusallikaga siinivalgustitest kuni kõige kõrgematele nõudmistele vastvate eritellimusel valmistatud valgustiteni.

Pikaajalise kogemuse ja põhjalikult valitud tooteportfelli kinnituseks on viimase aasta tulemustena ette näidata  kümned korterid ja eramud ning mitmed äri- ja müügipinnad Leedus, Lätis ja Eestis. Eraldi võiks Eestis esile tõsta Fahle ärimajas kasutatava siinivalgustuse, Mercedese esinduse müügisaali siinivalgustuse Järvevana teel jpt.

Oleme alati rõõmuga valmis abistama mistahes siinisüsteemi  komplekteerimisel ideest teostuseni.

Kui sul on tekkinud idee enda kodu valgusprojekti kujundamiseks, siis võta kindlasti ühendust meie konsultantidega ja saame sul aidata selle teoks teha.